Webart Mocne artykuły webowe

16mar/12Off

Atrakcje turystyczne na Kaszubach

Nasza ojczyzna jest krajem, w którym znajduje się bardzo duża różnorodność krajobrazów. Północne krańce naszej ojczyzny oblewa morze, na południu zaś czekają na spragnionych wrażeń turystów przepiękne szczyty górskie. Dzięki temu posiadamy krocie możliwości na zróżnicowane spędzenie okresu wakacji. Miejscem zwłaszcza docenianym przez turystów z zagranicy są leżące na północy naszej ojczyzny Kaszuby, rozciągające się w zasadzie na obszarze całego województwa pomorskiego. Na turystów czekają tu niezliczone jeziora rynnowe, sosnowe lasy, nieskazitelne powietrze, a także bez liku ciekawych miejsc o znaczeniu kulturowym i historycznym.

Kaszuby jest to jeden z najpiękniejszych obszarów naszego państwa i w takim razie powinno się się tam udać na odpoczynek. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, tak jak amatorzy biernego wypoczynku, jak i osoby, które każdą wolną chwilę lubią spędzać aktywnie.

Osoby, jakie odkrywają w sobie duszę archeologa chętnie wybierają się na wycieczkę do wsi Leśno lub Odry, gdzie napotkają na prastare kręgi kamienne, zbudowane przez dawne ludy zamieszkujące te obszary. Nie powinno także zbraknąć czasu na wycieczkę na wieżę widokową na Wieżycy, najwyższym szczycie na północy Polski, zwiedzenie Szymbarku i znajdującego się tam przewróconego domu, jak również całodniowego zwiedzania skansenu we Wdzydzach Kiszewskich. W tym ostatnim zwłaszcza ma możliwość zapoznać się ze zwyczajami i kulturą dawnych Kaszubów, gdyż na odwiedzających czeka tam wiele dawnych zagród, stary kościół, wiatraki czy szkoła.

Kaszuby są miejscem, gdzie wciąż żywy jest własny folklor, kultywowany przez liczne zespoły pieśni i tańca. Jednym spośród nich jest KZF Krebane, funkcjonujący w niewielkiej miejscowości Brusy, a dawał koncerty już zarówno w wielu zakątkach naszego państwa, jak i poza jego granicami. W każdym roku w Brusach organizowany jest Międzynarodowy Festiwal Folkloru, w czasie którego mieszkańcy i turyści mają możliwość oglądać występy grup folklorystycznych z całego świata. W niedalekim sąsiedztwie tego miasta leży miasto Czersk, w jakim także mają miejsce występy w ramach wspomnianego wyżej festiwalu.

Spośród miejscowości, jakie cieszą się popularnością u turystów można wymienić między innymi Męcikał, w którym z ochotą odpoczywają osoby głodne odpoczynku w nieskażonej przez ludzi przyrody, gdzie znajduje się mnóstwo możliwości na aktywne spędzanie czasu. Wśród atrakcji można wymienić spływy kajakowe na przepływającej tu rzece Brda, festiwal grzybowy, oraz możliwość zobaczenia będącej w niedalekiej odległości tamy w Mylofie.

Podobne artykuły:

Posted by lingosedeworked

Komentarze (0) Trackbacks (0)

Przepraszam, dodawanie komentarzy zablokowane.

Trackbacks are disabled.