Webart Mocne artykuły webowe

23paź/11Off

Biura nieruchomości Poznań

Jak właściwie wygląda codzienna praca w agencji nieruchomości? Oczywiście wiele zależy od poziomu profesjonalizmu pracownika, jednakże w ogóle osoby pracujące w agencji zajmują się wyszukiwaniem nieruchomości do wynajęcia. Agencje nieruchomości Poznań angażują parę do kilkunastu osób. W zależności od wielkości oraz kapitału firmy. Istnieje wszakże możliwość założenia w spółce całego działu księgowego, najęcia na umowę o pracę technika od BHP albo wynajęcia ochroniarzy, którzy będą pilnować siedziby firmy. Często jednakże biura nieruchomości Poznań są raczej dość małe. To firmy kilkuosobowe, często dopiero na dorobku, jakie nie mogą pozwolić sobie na zatrudnianie dodatkowych pracowników nie powiązanych bezpośrednio z nieruchomościami. W takim wypadku korzystają więc z oferty różnych firm usługowych, co wychodzi o wiele taniej niż zatrudnianie pracownika ochrony albo księgowego. Mówiąc więc o pracownikach agencji nieruchomości będę mieć na myśli jedynie pracowników zajmujących się właśnie wyszukiwaniem mieszkań do wynajęcia lub kupna, lub też ludzi interesujących się takimi mieszkaniami.
Praca w agencji nieruchomości nie wymaga za zwyczaj specjalnych kwalifikacji. Musimy jednak mieć pewne predyspozycje oraz pewien poziom inteligencji, aby szybko zorientować się w priorytetach takiej agencji. Za zwyczaj zatrudniający kładą duży nacisk na kreatywność, mile widziane jest doświadczenie oczywiście, a nie pamiętają o takim szczególe jak umiejętność nawiązywania kontaktów z innymi. Dopiero po paru tygodniach pracy danego praconwnika w agencji można zobaczyć, czy ściąga on konsumentów swoją osobowością i zachowaniem, czy może ich odpycha. Bo klienci wszelkich miejsc biurowych boją się strasznych, nieuprzejmych urzędników. Pracownik ten nie tylko ma rozwiać ich obawy lecz także odmienić ich sposób myślenia o tego typu kontaktach. Jest to niby uboczna sprawa, aczkolwiek muszę ją wyakcentować, gdyż ciągle zbyt mało się mówi o takich rzeczach.
Następna sprawa to kompetencje. Nierzadko zatrudnia się w biurach ludzi, którzy nie zetknęli się wcześniej z branżą nieruchomości. Mimo to z reguły okazują się oni przystosowani do nowej pracy, gdyż mają doświadczenie w pracy biurowej oraz obsługiwaniu klientów. Za takimi dwoma interesującymi określeniami kryje się zdolność do podjęcia większości zajęć tzw. umysłowych, w Polsce. Praca w biurze to oczywiście nie tylko przesiadywanie przy biurku, ale też obsługa komputera i sprzętu biurowego (drukarka, faks itp.). Jeżeli idzie o obsługiwanie klientów to opowiedziałam już o tym wszystkim wcześniej – grzeczność i otwarcie na potrzeby innej osoby to podstawa. W pracy takiej trzeba też zachowywać asertywność.

Podobne artykuły:

Posted by lingosedeworked

Komentarze (0) Trackbacks (0)

Przepraszam, dodawanie komentarzy zablokowane.

Trackbacks are disabled.