Webart Mocne artykuły webowe

12paź/11Off

Co cechuje dobry katalog stron

Katalog stronKatalog stron jest nie tylko do SEO. Po pierwsze ma służyć odwiedzającym do wyszukiwania stron jakie dobrze spełnią ich zapotrzebowanie. Jeżeli wydaje Ci się że zacny katalog stron to taki który oferuje tylko moc SEO zebranym stronom - to jesteś w błędzie.

Wielu konstruktorów i posiadaczy katalogów stron popełnia dokładnie ten błąd i sądzi że najlepsze jest podlinkowanie, zaindeksowanie, page rank itd. Wcale nie zwracają troski do tego czy katalog stron w łatwy sposób pozwala użytkownikowi witryny odnaleźć ciekawą dla nich stronicę, czy opisy w katalogu stron opisują faktyczną tematykę i zawartość strony. To odróżnia zacne katalogi stron dla czytelnika od tych stworzonych tylko dla SEO. A jaka jest definicja spamu w internecie? Są to serwisy dla robotów, a nie czytelników. Dlatego tak wiele katalogów stron jest banowanych czy filtrowanych przez wyszukiwarkę Google. Nie mają one bowiem nijakiej zalety dla pospolitego użytkownika, a wyłączną ich funkcją jest linkowanie innych, pozostałych stron. I nie pomogą tu opisy po tysiąc pięćset liter ani super-unikalne opisy.

Wiele katalogów stron istnieje jednakże w internecie od wielu lat, właśnie dlatego iż odwiedzający je użytkownik może w łatwy sposób odnaleźć to czego szuka. Nie zapominajmy że najbardziej liczące się wyszukiwarki też ongiś zaczynały od takiej właśnie formy, może ongiś jeden z dobrych katalogów stron, stworzony we słusznym celu wygryzie lidera rynku - miłościwie nam panującą wyszukiwarkę Google.

Podobne artykuły:

Posted by zanimkupisz

Komentarze (0) Trackbacks (0)

Przepraszam, dodawanie komentarzy zablokowane.

Trackbacks are disabled.