Webart Mocne artykuły webowe

26lis/11Off

Darmowe oprogramowanie sklepów internetowych cd.

O ile dysponuje się odpowiednim know-how oraz zapleczem technologicznym to wybór aplikacji jest jeszcze mocniej skomplikowany przez dużą różnorodność dostępnych rozwiązań.

Zaliczyć można do nich bezpłatne aplikacje open source, płatne oprogramowanie "pudełkowe" oraz pisane na zamówienie oraz dostosowane do indywidualnych potrzeb sklepy online. Każde z nich cechuje bezproblemowy dostęp do plików oraz baz danych, co stanowi istotną zaletę, jakiej pozbawione są aplikacje SaaS. Dodatkowo mając dostęp do niezaszyfrowanego źródła oprogramowania sklepu internetowego można go dowolnie udoskonalać oraz wzbogacać o dodatkowe możliwości, jeżeli licencja oprogramowania na to pozwala.

W trakcie wybierania aplikacji sklepu internetowego nie bez znaczenia jest jego koszt. Solidną grupę skryptów sklepów internetowych stanowi oprogramowanie open source. W przypadku mocno okrojonego budżetu to najchętniej stosowane rozwiązanie. Warto pamiętać o tym, że brak opłaty za oprogramowanie nie oznacza, że wdrożenie całego sklepu internetowego jest pozbawione wydatków. Może się wszak okazać, co często ma miejsce, iż uruchomienie oraz administracja sklepu online na darmowej aplikacji open source jest niejednokrotnie droższe niż komercyjne rozwiązanie "pudełkowe". Dodatkowo płatność za oprogramowanie wcale nie daje gwarancji większych możliwości oraz efektywniejszego funkcjonowania.

Pośród oprogramowania dostępnego bezpłatnie w obecnej chwili swoją uwagę powinno się skupić na PrestaShop, OpenCart oraz Magento. Całkiem możliwe, że już wkrótce bezpłatne oprogramowanie sklepu internetowego GekoSale skusi rodzimych przedsiębiorców pragnących prowadzić handel w sieci. Warto jednak nie przesądzać o perspektywach GekoSale, gdyż projekt ten jest bardzo świeży, wciąż tworzony oraz nadal średnio znany.

Podobne artykuły:

Posted by Shmelcer

Komentarze (0) Trackbacks (0)

Przepraszam, dodawanie komentarzy zablokowane.

Trackbacks are disabled.