Webart Mocne artykuły webowe

31paź/11Off

Dobre mieszkania na sprzedaż w Pomorskim

Z pewnością liczna rzesza młodych osób staje w swoim życiu przed dylematem – czy kupować mieszkanie w wielkim mieście, czy może je jednak wynajmować. Taka sytuacja ujawnia się także w jednym z najcudowniejszych miast Polski, a mianowicie w Gdańsku. Zapewne odpowiedź byłaby jasna, gdyby ceny mieszkań były dużo niższe w porównaniu z obecnie spotykanymi. Tak jednak nie jest i dlatego zazwyczaj jedynym sposobem kupna nawet niedużego mieszkania w Gdańsku i innych miastach jest konieczność wzięcia wysokiego kredytu hipotecznego.
Takie rozwiązanie ma oczywiście swoje plusy i minusy. Z jednej strony obywatel staje się właścicielem mieszkania w tętniącym życiem Gdańsku, gdzie jest znacznie prościej o dobrą pracę i start w życiu niż w niewielkim miasteczku. Z drugiej jednak strony mieszkanie to nie będzie prawdziwą własnością, dopóki nie spłacone zostaną wszystkie raty zaciągniętego kredytu. Jednak patrząc z jeszcze innego punktu widzenia, najmowanie mieszkania w nowym lub starym budownictwie wiąże się też z koniecznością zazwyczaj podobnych opłat do osoby, od której to mieszkanie jest wynajmowane. Ten argument zapewne przemawia w stronę zakupu swojego mieszkania.
Jaki jest natomiast dobór mieszkań w Gdańsku i innych ogromnych miastach w naszym kraju? Wszystko idzie za poziomem budownictwa i liczbą budowanych mieszkań przez deweloperów. Ich liczba niestety obecnie jest niewielka , ze względu na ostatni kryzys na rynku mieszkaniowym, ale też z wolna budownictwo wstaje z tego letargu. Zauważa się to także w Gdańsku, gdzie budowane są coraz to nowocześniejsze osiedla mieszkaniowe.
Można też zerknąć w kierunku mieszkań postawionych w tzw. „starym budownictwie”. W Gdańsku jest dużo takich mieszkań w ofertach sprzedaży indywidualnych klientów jak i biur nieruchomości, ale niestety tego typu mieszkania pozostawiają wiele do życzenia. Niemalże zawsze zostały one zbudowane w latach siedemdziesiątych lub osiemdziesiąt, nie są odrestaurowane i przez to wymagają dużego wkładu finansowego. Oprócz tego znajdują się niemalże zawsze w mało bezpiecznych dzielnicach Gdańska i dlatego też na podobne mieszkania jest w dzisiejszych czasach mały popyt. Poszukaj swojego mieszkania w Gdańsku, wpisz po prostu w szukajkę słowo Mieszkania na sprzedaż Gdańsk.
Odpowiedź na postawione w artykule pytanie nie musi być jedna, jednakże najczęściej będzie taka: jeśli dana osoba pragnie zamieszkać na stałe w Gdańsku, zapewne warto sięgnąć nawet po wysoki kredyt hipoteczny na pozyskanie własnego mieszkania. Dodatkowo najlepiej, jeśli będzie ono pochodziło z tzw. „nowego budownictwa”

Podobne artykuły:

Posted by lingosedeworked

Komentarze (0) Trackbacks (0)

Przepraszam, dodawanie komentarzy zablokowane.

Trackbacks are disabled.