Webart Mocne artykuły webowe

24paź/11Off

Hardcore – lepsza strona muzyki

W naszym kraju największymi eventami na których była grana muzyka Hardstyle i Hardcore były 3 edycje eventu Toxicator, z których 2 zostały zorganizowane w Chorzowskiej hali "Kapelusz" oraz ostatnia na otwartym powietrzu w niedalekim. Oprócz tego muzyka ta była grana w Poznaniu na 3 wydaniach Global Gathering z czego 2 edycje zostały zorganizowane się pod opieką gianta z Holandii czyli Q-dance, największej na świecie organizacji zajmującej się muzyką Hardstyle oraz Hardcore. Oprócz tego odbył się także Masters of Hardstyle Extreme Edition na Hali MOSiR na Śląsku, który także przyciągnął setki miłośników.

Hardstyle jest to styl muzyki elektronicznej, wywodzący się z kraju naszych bliskich sąsiadów, czyli Holendrów. Gatunek ten najpopularniejszy jest właśnie w tym kraju oraz w Polsce, Niemczech, Austrii czy Włoszech, cechujący się ostrymi samplami z mniejszym tempem (140-155 BPM) niż pierwowzór (ponad 160 BPM) czyli Hardcore, podporządkowany jest do muzyki elektornicznej. Charakterystyczny dla tego gatunku jest bas, zwany także hardbassem, który jest wyjątkowo głęboki i wyrazisty, jest znaczącą cechą tego gatunku. W hardstyle prawie zawsze motyw basowy pojawia się pomiędzy jednym a drugim uderzeniem, inaczej niż whardcore, gdzie element basowy występuje w każdym takcie.

Nie można zapomnieć też wspomnieć, że gatunek ten przeważnie ma rytm w metrum 4/4, czasem 6/8. Hardstyle jest nierzadko zupełnie niesłusznie mylony z muzyką techno przez ludzi, którzy nie do końca znają różne gatunki muzyczne. Często ciężkie wejścia basowe rozwijane są do rozbudowanych części wokalnych, arii operowych i pieśni, co nadaje muzyce mroczny klimat. Inaczej, niż w muzyce techno, hardstyle jest przeznaczony do grania na wielkich imprezach masowych i festiwalach zwanych eventami.

Podobne artykuły:

Posted by lingosedeworked

Komentarze (0) Trackbacks (0)

Przepraszam, dodawanie komentarzy zablokowane.

Trackbacks are disabled.