Webart Mocne artykuły webowe

6lis/11Off

Implantowe abc

Na początku rozmowy o implantach, należy dokładnie zaprezentować to, czym są implanty dentystyczne. Zaczynając rozmowę o implantach stomatologicznych popełniamy często jeden bardzo poważny błąd. Jest to tylko problem z nazwą więc nie skutkuje poważnymi problemami i nie jest przyczyną konsekwencji. Zaszczepia jednak odrobinę zamętu do tematu używania implantów zębowych. Równie częstym błędem jest nazwanie połączenia śruba-koronka nazwą implantu. Dość często w taki sposób wypowiadają się sami dentyści co przekonuje nas w tym niewłaściwym rozumowaniu.

Przejdźmy teraz do niekwestionowanych implantów. Dużą zaletą potocznie zwanego "trzeciego garnituru zębów" jest fakt, że nie funkcjonują one w taki sposób jak znane zastępcze protezy ale jak nasze naturalne zęby. Znana proteza jest robiona w postaci wkładki, którą nakłada się na dziąsła. Wymaga ona precyzyjnego dopasowania i bardzo często mimo wielu wysiłków i stosowania drogich preparatów klejących sztuczny komplet zębów porusza się nam w buzi skutecznie utrudniając jedzenie wszystkiego tego co byśmy chcieli.

Leczenie implantami zawsze rozpoczyna się od standardowego badania stomatologicznego takiego samego jak to w czasie zalecanej raz na 6 miesięcy kontrolnej wizycie u implantologa. Należy pamiętać tutaj o tym, by wybrać odpowiedniego stomatologa. Polecamy w tym celu przeszukanie sieci, wpisując odpowiednią frazę np. Stomatolog Gdynia. W czasie tego spotkania lekarz, który będzie robił operację zdobywa wszystkie informacje potrzebne przy każdej procedurze operacyjnej. Pacjent wypytywany jest o całościowy stan zdrowia i choroby na które chorujemy, kataloguje się używane przez niego środki stomatologiczne oraz sprawdza choroby na które chorowaliśmy pod kątem ewentualnych przeciwwskazań i odporności. O przeciwwskazaniach i o implantach przeczytasz również na innych serwisach dentystycznych.

Końcem leczeniaprocesu jest umieszczenie na szczycie implantu łącznika, do którego przymocowane są następne struktury protetyczne. W przeważającej ilości przypadków implantacji pojedynczego zęba są to po prostu korony porcelanowe. Łącznik i korona wykonywane są indywidualnie dla pacjenta na podstawie wycisków testów barwy wykonanych przed pierwszym zabiegiem.

Podobne artykuły:

Posted by lingosedeworked

Komentarze (0) Trackbacks (0)

Przepraszam, dodawanie komentarzy zablokowane.

Trackbacks are disabled.