Webart Mocne artykuły webowe

6paź/11Off

Implanty dentystyczne – słowo wstępne

Zakres działania implantologii stomatologicznej
Implantologia zębowa skupia się na używaniu implantów dentystycznych do leczenia deficytów w uzębieniu. Jest to obecnie jedna z najenergiczniej postępujących sfer stomatologii. Używanie implantów stomatologicznych osiąga raz za razem szersze środowisko zwolenników pośród doktorów a także pacjentów. Nieprzerwanie przeprowadzane eksperymenty specjalistyczne, ulepszanie technologii wykonywania jak również procedur chirurgicznych umożliwia zdobycie powodzenia stomatologicznego rzędu około dziewięćdziesiąt osiem%.
Z czego zbudowany jest implant?
Standardowy implant jest złożony z części śródkostnej, która substytuuje korzeń brakującego zęba, oraz łącznika, na którym osadzona jest praca protetyczna w postaci korony zęba. Implant wytworzony jest z tytanu. Jest to pierwiastek z powodzeniem używany w medycynie. Cechuje się dużą odpornością, nie wywołuje uczulenia, posiada słabe przewodnictwo cieplne.
Właściwy implant tytanowy wkręcany jest do kości w czasie zabiegu chirurgicznego. Potem, po określonym przez dentystę czasie, możliwe jest sporządzenie korony na implant, która jest zamieszczona na implancie dentystycznym.
Na czym polega procedura wszczepienia implantu?
Implant tytanowy zostaje zamieszczony w kości w ramach zabiegu chirurgicznego. Zabieg wykonywany jest po uprzednim znieczuleniu miejscowym, co sprawia, że jest bezbolesny jak również niewątpliwie niegroźny. Lekarz uprzednio przygotowuje łoże implantu w kości wyrostka zębodołowego przy pomocy odpowiednich wierteł. Następnie umieszcza implant w łożu. Implant integruje się z tkanką kostną na drodze osteointegracji. Zjawisko to polega na wiązaniu się nowo powstałej kości z powierzchnią implantu.
Cel uzupełniania braków żebowych
Poprawna aktywność aparatu stomatognatycznego możliwe jest jedynie, gdy obecne są wszystkie zęby w ustach. Nawet jednostkowy brak jest w stanie sprowokować w przyszłości poważne komplikacje. Gdy zęby nie posiadają podparcia, mogą się przechylać. Nierzadko zauważa się tzw. efekt Godona, czyli wystąpienie zęba z zębodołu z powodu braku zęba przeciwstawnego. Zauważono też gwałtowniejszy zanik kości w punktach, gdzie nie ma zębów. Nie powinno się zapominać o zaburzeniu estetyki, która dla większości pacjentów jest wyjątkowo istotna.
Kiedy stosuje się implanty?
Aktualna technologia umożliwia użycie implantów zębowych praktycznie w każdej sytuacji. W sytuacji, gdy stracony został pojedynczy ząb, wskazane jest ‘odtworzenie’ go na drodze implantacji. Nie ma w tym przypadku konieczności szlifowania zębów sąsiadujących w celu zacementowania mostu protetycznego. W sytuacji braków skrzydłowych (czyli nieobecności zębów w odcinkach bocznych szczęku lub/i żuchwy) wolno zastosować implanty zębowe, które będą służyć jako filary pod pracę protetyczną. To idealne rozwiązanie dla pacjentów, którzy, nie mają ochoty stosować protez.
Implanty znajdują dodatkowo zastosowanie w leczeniu zupełnego braku zębów. Należy wtedy wykonać kilka mostów lub protezę całkowitą osiadającą na wszczepionych implantach.
Atuty implantów
Implant stomatologiczny jest uzupełnieniem trwałym, co przekłada się na komfort jego użytkowania. Idealnie odtwarza luki w uzębieniu i niczym nie odróżnia się od posiadanych zębów. Dzięki użyciu implantów stomatologicznych nie jest konieczna interwencja w zęby będące w pobliżu. Są wyjątkowo wytrzymałe i gwarantują estetyczny, olśniewający uśmiech.

Podobne artykuły:

Posted by lingosedeworked

Komentarze (0) Trackbacks (0)

Przepraszam, dodawanie komentarzy zablokowane.

Trackbacks are disabled.