Webart Mocne artykuły webowe

14paź/11Off

Implanty zębowe – słowo wstępne

Czym zajmuje się implantologia stomatologiczna?
Implantologia zębowa skupia się na używaniu implantów dentystycznych do likwidowania niedoborów w uzębieniu. Jest to aktualnie jedna z najdynamiczniej wzrastających płaszczyzn stomatologii. Używanie implantów zyskuje coraz bardziej znaczące grono sympatyków w gronie doktorów oraz pacjentów. Stale realizowane analizy naukowe, ulepszanie sposobów wykonywania jak również czynności chirurgicznych daje możliwość odniesienia sukcesu medycznego rzędu blisko dziewięćdziesiąt osiemprocent.
Z czego zbudowany jest implant?
Standardowy implant składa się z fragmentu śródkostengo, który spełnia funkcję korzenia straconego zęba, a także połączenia, na którym ulokowana jest korona protetyczna zęba. implant dentystyczny wytworzony jest z tytanu. Jest to pierwiastek powszechnie używany w leczeniu. Charakteryzuje się wysoką odpornością, nie przyczynia się do powstawania reakcji alergicznej, ma słabe przewodnictwo cieplne.
Stosowny implant zębowy osadzany jest w kości w trakcie zabiegu chirurgicznego. Potem, po wyznaczonym przez lekarza stomatologa okresie, możliwe jest przygotowanie korony protetycznej, która jest przymocowana na implancie tytanowym.
Jak wszczepia się implanty?
Implant dentystyczny jest zamieszczony w kości wyrostka zębodołowego w ramach zabiegu chirurgicznego. Zabieg wykonywany jest po uprzednim znieczuleniu miejscowym, co sprawia, że jest niedokuczliwy oraz całkowicie niegroźny. Lekarz stomatolog uprzednio przygotowuje łoże wszczepu w kości używając specjalnych wierteł. Potem umieszcza implant w łożu. Wszczep zrasta się z tkanką kostną na zasadzie osteointegracji. Proces ten polega na integrowaniu się nowo wytworzonej kości z powierzchnią wszepionego implantu.
Korzyści płynące z implantacji
Prawidłowa aktywność układu stomatognatycznego prawdopodobne jest tylko wówczas, gdy występują wszystkie zęby w jamie ustnej. Ponadto pojedynczy ubytek jest w stanie sprowadzić w przyszłym czasie istotne powikłania. Gdy zęby pozbawione są podparcia, możliwe jest ich przechylanie. Wielokrotnie odnotowuje się tzw. efekt Godona, inaczej wystąpienie zęba z zębodołu z racji nieobecności zęba przeciwstawnego. Zaobserwowano dodatkowo intensywniejszy atrofię kości w miejscach, gdzie brakuje zębów. Nie wolno zapominać o zaburzeniu wizerunku, która dla znacznej części pacjentów jest ogromnie istotna.
Kiedy stosuje się implanty?
Obecna technika umożliwia wykonywanie implantów dentystycznych właściwie w każdym przypadku. W sytuacji, gdy stracony został jeden ząb, dozwolone jest ‘odtworzenie’ go na drodze implantacji. Nie istnieje wtedy konieczność oszlifowywania zębów przylegających w celu zacementowania mostu protetycznego. W sytuacji braków skrzydłowych (czyli braku zębów w fragmentach bocznych szczęku lub/i żuchwy) dozwolone jest użycie implantów zębowych, które zostaną wykorzystane jako filary pod most protetyczny. To wspaniałe wyjście dla pacjentów, którzy, nie mają ochoty korzystać z protez.
Implanty znajdują ponadto zastosowanie w niwelowniu zupełnego bezzębia. Można wówczas zrobić kilka mostów ewentualnie protezę całkowitą osiadającą na wszczepionych implantach dentystycznych.
Plusy implantów zęba
Implant dentystyczny jest substytutem stałym, co ma bezpośredni związek z komfortem jego użytkowania. Bez zarzutu zastępuje niedobory zębowe i niczym nie odróżnia się od pozostałych zębów. Dzięki zastosowaniu implantów nie jest potrzebna ingerencja w zęby sąsiednie. Są niezwykle mocne i gwarantują estetyczny, olśniewający uśmiech.

Podobne artykuły:

Posted by lingosedeworked

Komentarze (0) Trackbacks (0)

Przepraszam, dodawanie komentarzy zablokowane.

Trackbacks are disabled.