Webart Mocne artykuły webowe

16mar/12Off

Informacje o PITach

Oczywiście, co roku każdy obywatel Polski składa swoje rozliczenie podatkowe PIT. Co powinieneś wiedzieć o zeznaniu PIT?

Gdzie i do kiedy powinno się zanieść PIT 2011?
PIT każdy powinien oddać do 30 kwietnia 2012 roku. Płacący podatki składa druk PIT we właściwym dla miejsca zamieszkania urzędzie skarbowym. W jaki sposób złożyć PIT 2011:

  • oddać osobiście do urzędu skarbowego formularz PIT,
  • wysłać PIT listem poleconym,
  • wrzucić do urzędomatu
  • PIT2011 można też złożyć drogą internetową.

Jak uzupełnić PITy 2011?
Rozliczenie PITu nie powinno sprawić problemów podatnikowi. Tym bardziej, że na licznych witrynach do pobrania są bezpłatne programy do rozliczania PIT 2011, które znacznie pomagają wypełnienie formularza PIT2011. Dobrze też pamiętać, że dużo stron w swoich zasobach ma również arkusze PIT 2011, które z łatwością można pobrać i uzupełnić samemu .

Jak oddać deklarację PIT 2011?
Podatnik sam decyduje o sposobie oddania arkusza PIT 2011. Może skorzystać z interaktywnego druku PIT i złożyc go za pośrednictwem Internetu. Ta forma istnieje nawet bez konieczności składania elektronicznego podpisu. Drugą opcją jest tradycyjne wyjście do poliskiego urzędu skarbowego i złożenie druki PIT 2011 osobiście.

Co można odliczyć w PIT 2011?
Isnieje sporo możliwości odpisów od podatku i od dochodu, a wszystko zależy od naszego sposobu rozliczania. Do ujęcia wszystkich ulg w rozliczeniu rocznym PIT 2011 wymagany jest załącznik PIT-0, który dodaje się do podstawowych formularzy PIT-36 i PIT-37.
Najczęściej odliczana jest ulga na dzieci, która umożliwia odliczyć od podatku dzieci. PIT 2011 pozwala też na odliczenie od dochodu wydatków na Interntet, także dla używających z internetu bezprzewodowego.

Podobne artykuły:

Posted by kasiorex

Komentarze (0) Trackbacks (0)

Przepraszam, dodawanie komentarzy zablokowane.

Trackbacks are disabled.