Webart Mocne artykuły webowe

2lis/11Off

Jak należy instalować znaki ewakuacyjne

Znaki bezpieczeństwa, w tym znaki ewakuacyjne, pełnią swoje zadanie by gwaratnować bezpieczeństwo wszystkim osobom mieszczącym się w miejscach mieszkalnych czy też w miejscach gdzie wykonywane są roboty remontowe. Specjalnym zadaniem znaków ewakuacyjnych jest asekurowanie poruszania się ludzi w trakcie niebezpieczeństwa wcześniej znanymi drogami do wyjść bezpieczeństwa. Specjalne znaczenie ma to w sytuacjach kiedy posiadamy wybór - kilka opcji i wyjść ewakuacyjnych i ważne jest by osoby te zmierzały do najmniej odległych wyjść – wszyscy nie dali by rady uciec za pomocą jednych drzwi. Podstawowa reguła, której musimy się trzymać rozmieszczając znaki przeciwpożarowe jest jasna: dawać dobrze widocznej informacji o kierunku ucieczki w wszelkiej sytuacji kiedy może pojawić się jakakolwiek wątpliwości co do tego, w którą stronę należy się udać.

Wszystko co się włącza w system oraz znaki systemu fotoluminescencyjnego powinno się ustawiać w taki sposób by strumienie światła zapewniały im odpowiednią jasność zapewniającą by były one widoczne. Czyli po prostu, powinny być możliwie blisko źródeł światła. Najlepiej jeśli znajdują się w sąsiedztwie źródeł światła. Złym rozwiązaniem jest na pewno umieszczanie ich z boku lamp ze względu na zjawisko ślizgania się światła od pola znaków co powoduje rozostrzenie ich przekazu. Wielkość musimy dopasować do miary odległości z której uciekający ludzie będą musiały na nie patrzeć. Ogólnie zaleca się by wersaliki miały co najmniej 50mm wysokości jeśli będą odczytywane z odległości mniejszej niż 20 metrów i aż ponad 100mm jeśli człowiek będzie się znajdował w odległości większej niż 30 metrów. ub0asac

Przyklejanie znaków do powirzchni ścian może odbywać się na kilka rodzaji. Gdy mamy powierzchnie nadające się do tego możemy stosować samoprzylepne płyty i folie fotoluminescencyjne. Najczęściej jednak przykręcane są one za pomocą wkrętów lub klejów czy silikonów. Możliwe jest także stosowanie opraw – ramek. Montaż robi się przeważnie na wysokości wzroku lub nad drogą ewakuacyjną.
Możesz poznać również profesjonalne tablice w tym miejscu, zobacz jak. Są to odpowiednio wysokości ok. 170cm i ponad 200cm. Dobrze gdy jeśli przytwierdzone są prostopadle do kierunku przepływu osób, tak by same rzucały się w oczy. Jeśli nie jest to możliwe to powinno się zadbać o większe rozmiary oznakowania by mieć pewność, że zostanie ono zauważone i odczytane.

Podobne artykuły:

Posted by lingosedeworked

Komentarze (0) Trackbacks (0)

Przepraszam, dodawanie komentarzy zablokowane.

Trackbacks are disabled.