Webart Mocne artykuły webowe

27lis/11Off

Jak sobie radzi student

Niemały dylemat mają młode osoby w klasie maturalnej, zastanawiając się na który kierunek studiów się wybrać. Najlepiej, aby nie tylko wiązał się z naszymi zainteresowaniami, lecz w przyszłości pomógł zdobyć dobrą pracę. Co nam po zdobyciu dyplomu filozofa, skoro wyuczony zawód ma szansę uprawiać jedynie nieliczny procent absolwentów?

Bez wątpienia, najlepszy okres na studiach to same początki. Pierwsze zajęcia na uczelni, spotkania z nowymi znajomymi, nowe przyjaźnie, imprezy to jest właściwe życie studenta. Wyrwanie się z matczynych objęć nierzadko jest kuszące dla osób głodnych wrażeń. Swoboda, jaką wówczas odczuwamy i pokłady energii, można doskonale spożytkować. Warto angażować się w akademickie projekty, przystąpić do samorządu studenckiego, zapisać się do tematycznych kół zainteresowań, np. spotkania historyków, młodych chemików, czy przystąpić do studenckiego radia bądź gazety.

Osoby, których ambicja i energia nie pozwala zająć się wyłącznie studiowaniem, mogą spróbować swoich sił udając się do Inkubatorów Przedsiębiorczości. Takie stowarzyszenia, działające przy uniwersytetach, pomagają w założeniu i prowadzeniu przedsiębiorstwa. Studenci, którzy mają oryginalny pomysł na biznes, ale nie mają funduszy na jego realizację, mają szansę rozkręcić działalność. Sprawami księgowymi, finansowymi, marketingowymi nowa firma nie musi się przejmować.

Z czego znany jest student? Panuje powszechnie opinia, że student nie stroni od alkoholu i częstych imprez, ale przecież należy się chwila odprężania. Coroczne juwenalia to idealna okazja do regeneracji sił przed letnią sesją egzaminacyjną i do świetnej zabawy. Przez kilka dni studenci spotykają się na koncertach, paradach, występach, pokazach i celebrują życie studenckie!

Obok niezliczonych korzyści, jakie daje studiowanie, nie można pominąć problemu, z którym niejeden student się spotyka. Nie bez powodu mówi się, że studentowi zawsze brakuje pieniędzy… Nie każdy ma komfort regularnego dopływu gotówki na konto. Wtedy warto postarać się o uzyskanie pomocy od uczelni w postaci stypendium socjalnego, naukowego, żywieniowego, a nawet sportowego oraz na opłaty za mieszkanie. Przed żakiem stoi również szansa na zarobienie własnych pieniędzy. Czasem uczelnie pomagają w uzyskaniu stażu w przedsiębiorstwie, z którym współpracują. Zawsze też można szukać na własną rękę.

Niejeden student stoi przed dylematem, czy uda mu się pogodzić studia z pracą zawodową. Nawet przy trybie dziennym, można dorobić na studenckie potrzeby egzystencjalne. Warto spróbować zorganizować sobie zajęcia w taki sposób, by kilka razy w tygodniu oraz w weekendy mieć czas na pracę. Co prawda nie jest łatwo, bo dochodzi do tego nauka i pozostałe prace domowe, a gdzie miejsce na czas dla siebie? Ale wszystko jest do zrobienia. Przekonują się o tym zazwyczaj studenci późniejszych lat studiów.

Podobne artykuły:

Posted by kasiorex

Komentarze (0) Trackbacks (0)

Przepraszam, dodawanie komentarzy zablokowane.

Trackbacks are disabled.