Webart Mocne artykuły webowe

30paź/11Off

Jak wycenić prace remontowe …

Jak to się dzieje, że nasz remont nieraz kosztuje więcej aniżeli zakładaliśmy? Dlaczego koszta rosną i rosną? Jak prawidłowo oszacować całkowity koszt remontu?
Przede wszystkim trzeba rozdzielić dwie rzeczy: ceny materiałów i wycenę wykonania. Jeżeli robimy remont samemu, ten drugi koszt odpada, jeżeli natomiast chcemy zlecić to komuś, musimy szczegółowo przeglądnąć cały nakład robót albo zastrzec wykonawcy, aby wykonał takie obliczenia. W przeciwnym przypadku, może się okazać, że podczas pracy pojawią się kolejne prace, za które dopłacisz, a które nie były planowane. Uczciwy wykonawca od razu przedstawia całościowy rozkład remontu i jego kosztów.

Wykonawca liczący wycenę prac musi wziąć pod uwagę zabezpieczenie przestrzeni, sprzętów, futryn itp. jeżeli remontowane pomieszczenie jest użytkowane. Jeżeli tego nie zrobi, to będzie stratny albo co gorsze dla ciebie nie zabezpieczy w/w rzeczy co narazi je na zniszczenie. Dotyczy to szczególnie prac mokrych i powodujących pylenia jak gipsowanie przestrzeni ścian lub sufitu. Zalecamy aby w całości opróżnić odnawiane pomieszczenie co ułatwi wykonanie i zaoszczędzi nerwów.
Istotnym kosztem do obliczenia będzie przygotowanie powierzchni. Koszt ten jest inny w zależności od rodzaju wykończenia. Przed ułożeniem terakoty niezbędne będzie wyczyszczenie, zrównanie i zagruntowanie powierzchni aby nic nie odpadło lub odstawało. Zleceniobiorca, który nie doda w kosztorysie powyższych działań może je ominąć, ponieważ prawidłowe przygotowanie pracy często wymaga więcej pracy aniżeli inne prace. W przypadku suchego wykończenia płytami gipsowo kartonowymi albo panelami podłogowymi sytuacja ma się trochę inaczej i koszt przygotowania jest doliczona w usługę.
Kolejną pułapką kosztową mogłoby okazać się niedoprecyzowanie umowy do kompletnego realizacji działań. Uczciwy fachowiec podaje cenę całej usługi wraz z posprzątaniem, zamurowaniem dziur itp. czynności, dlatego jego usługa troszkę droższa będzie w rezultacie zwyczajnie profesjonalną.

Drugim oczywistym kosztem każdego wykańczania jest obliczenie koniecznego materiału i jego wartości. Prawdopodobnie to czeka Ciebie, choć bywają wykonawcy kompleksowi, którzy zakupią, a nawet dostarczą dla nas potrzebne surowce do miejsca pracy. Jeśli musisz obliczyć jak dużo paneli trzeba do wykonania naszego remontu, użyj bezpłatnych narzędzi, które wyszukasz w sieci.
Podobne darmowe narzędzia online znajdziesz na stronie:
prace wykończeniowe - remonty.flashstar.pl wykonawca w Bielsku-Białej

© Copyright - http://www.flashstar.pl

Podobne artykuły:

Posted by lingosedeworked

Komentarze (0) Trackbacks (0)

Przepraszam, dodawanie komentarzy zablokowane.

Trackbacks are disabled.