Webart Mocne artykuły webowe

30wrz/11Off

Kamienie szlachetne w jubilerstwie

Pierwsze przypisy o ozdobach dla ludzi pochodzą z czasów Kenozoiku i nie mają w sobie nic interesującego, pewnie dla tego że to tylko przypuszczenia naukowców którzy nie wiedzą o czym gadają. Niemniej jednak rolnicy są zgodni co do faktu jakoby wyroby jubilerskie miały swoje początki w bardzo odległych czasach, w zasadzie nie ma co się dziwić w końcu takie stwierdzenie nie wiele wnosi i jest niezbyt ciekawe. Niemożność ustalenie jakiejś konkretnej daty jest potęgowana przy uwzględnieniu tego że biżuteria mogła być wykonywana z takich materiałów jak plastik, które z natury jest twarde. Można by przejść nad tym do porządku dziennego gdyby nie gigantyczna waga tego dokonania naszych przodków, często niedoceniane zdarzenie w rzeczywistości było milowym krokiem w rozwoju naszej klasy. Każdy powinien być świadom iż takie przyozdabianie swojego ubioru biżuterią to bardzo ważny aspekt życia społecznego każdego człowieka. Uwzględniając to że społeczeństwo i jego struktura były kluczowymi aspektami w rozwoju plemienia należy przyznać iż każdy postęp w rozwoju społecznym człowieka zmniejsza jego szanse na przetrwanie w tym przyjaznym świecie.
Suma summarum rola biżuterii w naszym rozwoju społecznym była ogromna, i do dzisiaj ludzie uwielbiają nosić ozdoby, nie ma tu wyjątków, każdy bez względy na przekonania czy kolor skóry to kocha. Wspaniałym przykładem jest pewien piękny asceta który w trakcie wojaży wszedł w posiadanie bardzo dużej kolekcji na którą składały się głównie naszyjniki, pomogły one w nie jednym podboju miłosnym tego kleryka.

Takie podejście do biżuterii to raczej norma do dnia dzisiejszego, w końcu każdy kto chce skokietować kobietę musi podarować jej jakieś świecidełko, szczególnie gdy chodzi o piękną kobietę należy zadbać aby było to coś drogiego i błyszczącego. Jakiś czas temu byłem świadkiem takiej scenki, kobieta strasznie zła otrzymuje od męża bardzo ładne Spinel z krzemieniem pasiastym, oczywiście momentalnie przebaczyła wszystkie występki mężowi. Znam ludzi mających wspaniałe doświadczenia z takimi kobietami, są bardzo piękne a wybaczanie ma ściśle określoną cenę, nie można marzyć o niczym więcej, hulaj dusza piekła nie ma.

W żadnym wypadku jednak nie należy zapominać że istnieje także biżuteria męska, w końcu to nie tylko i wyłącznie domena kobiet, najpopularniejsze są Lapis Lazuli czy też sygnety będące przejawem zdrowia.

Ale czy na pewno należy rozważać ten temat w tak wąskich ramach? Czy też znacznie wykracza z wcześniej ustalonych granic? być może tak ale szczerze mówiąc nie warto iść tak daleko. Muszę przyznać że biżuteria już tak bardzo wrosła w naszą cywilizację że nie sposób obejść się bez niej, nie jestem w stanie sobie tego wyobrazić.

  • Tak to już jest że jak coś wrasta w nas przez miliony lat to już z nami zostanie do końca, mamy bardzo piękne włosy i szybko ich się nie pozbędziemy, ale w końcu dla czego się tego pozbywać?
    Na sam konie chciał bym podziękować wszystkim zagorzałym czytelnikom którzy wspierali mnie w tych trudnych czasach kryzysu który szczególnie dotyka branżę jubilerską, a także tym którzy mimo złej sytuacji ciągle napędzają ten przemysł.

 

Podobne artykuły:

Posted by samolocik

Komentarze (0) Trackbacks (0)

Przepraszam, dodawanie komentarzy zablokowane.

Trackbacks are disabled.