Webart Mocne artykuły webowe

29lis/11Off

Kiedy implanty wypadają?

W większości przypadków implant wypada, ponieważ oddziaływały na niego siły nacisku wywołane gryzieniem. Siły nacisku oddziałujące na implant, mogą wywołać nieudaną integrację z kością. Dlatego pacjenci, którym został wkręcony implant muszą przestrzegać zaleceń lekarza stomatologa i nigdy nie obciążać miejsca wszczepu oraz stosować dietę papkowatą. Czynniki zewnętrzne to następstwo przeżuwania pokarmów przez pacjentów niestosujących się do zaleceń lekarza stomatologa i łamiących najważniejszą zasadę - dieta papkowata przez kilkanaście dni po wszczepie. Łatwo sobie wyobrazić, iż wyważany implant nie może zrosnąć się z tkanką kostną.
Kolejnym powszechnym czynnikiem nieudanej implantacji jest zanieczyszczenie miejsca wszczepu. Wielokrotnie implanty nie zrastają się z powodu lekkomyślności pacjenta, dlatego pacjenci muszą szanować zalecenia lekarza. Część dentystów postanawia udzielić zapewnienia o gwarancji na wszczepiane implanty. Bez ustanku przychodzi mi do głowy teza, iż gwarancja przypuszczalnie zwiększy ilość nie przyjęć wszczepów, gdyż pacjenci będą w wyższym stopniu niefrasobliwi.
Kolejnym powodem niepowodzenia procedury implantacji są zakażenia. Mogą one ukazać się z kilku przyczyn. Jednym z nich jest nie zapewnienie odpowiedniego poziomu sterylności w trakcie zabiegu. Takie zbiegi okoliczności mają miejsce incydentalnie, ponieważ w gabinetach higiena to priorytet. Mimo to nie da się wykluczać takich sytuacji. Kolejnym czynnikiem, który może|przyczyną, która może} wywołać infekcję jest niewystarczająca czystość jamy ustnej. czystość jest bardzo istotna szczególnie podczas kilkunastu dni po wszczepieniu implantu. Niestosowanie zasad higieny może prowadzić do wdania się infekcji w okolicach implantu jak również odrzucenia przez organizm.

Podobne artykuły:

Posted by lingosedeworked

Komentarze (0) Trackbacks (0)

Przepraszam, dodawanie komentarzy zablokowane.

Trackbacks are disabled.