Webart Mocne artykuły webowe

27lis/11Off

Klapki Kubota Blogiem Roku 2010

Inspiracją do powstania blogu były, obok pasji podróżniczych, klapki marki Kubota, które poniekąd odeszły w niepamięć. Zrobiły wielką furorę jakieś kilkanaście lat temu, wtedy miał je niemal każdy. Później zaczęły kojarzyć się raczej z tanizną i kiczem. Teraz powracają do łask. Fenomen klapek Kubota często przewija się w relacjach podróżników i na zdjęciach- to na stopach pana Michała, albo są efektywnym rozpoznawczym dodatkiem, rekwizytem. Zatem! Czas pogodzić się ze swoimi starymi "Kubotami" i wyciągnąć je z szafy.
Podróżniczy Blog Roku 2010 ma następujący adres www.klaptkikubota.wordpress.com. W sekcji menu znajdziemy m.in.: Ale o co chodzi?- czyli przedstawienie osób prowadzących blog, Marszruta- mapa z narysowanym planem podróży oraz spis państw, które kolejno odwiedzają, poza tym Fotosy, Muzyka i Filmy, Video i Kontakt. Oprócz artykułów, fotografii, dodają także filmiki z podróży.

Relacje z podróży i rady dla innych.
Teksty dodawane na gorąco podczas każdej wyprawy właścicieli bloga klapkikubota.wordpress.com, to kompendium wiedzy na temat danego kraju. Dla turysty, zamierzającego się wybrać w opisywane miejsca, blog jest praktycznym przewodnikiem po kulturze i obyczajach nieznanych nam zakątków. Radzą, jakich rzeczy w danych kraju nie warto jeść, a jakie koniecznie trzeba skosztować, gdzie szukać taniego noclegu, jak negocjować z policjantem w razie problemów i jakie miejsca koniecznie trzeba zobaczyć.
Kubota na stopach blogera, Michała Kwiatkowskiego.

W swoich zapiskach, dokumentują wszelkie wrażenia z pobytu w kolejnych miejscach zaplanowanej wycieczki na wschód. W trasę ruszyli w kwietniu 2010 roku. Wędrowali kolejno przez Turcję, Gruzję, Armenię…., Malezję, Singapur, Indonezję, a ostatnie wpisy (17.03.2011) dodali z Nowej Zelandii. Wszystkie swoje spostrzeżenia opisują w niebanalny sposób, pełen humoru i groteski.

Mogłoby się wydawać, że Klapki Kubota dawno wyszły w mody… Okazuje się, że nie. Blog, o egzotycznej nazwie „Klapki Kubota State Of Mind. Czyli skąd się bierze woda sodowa”, otrzymał tytuł Bloga Roku 2010 w kategorii „Podróże i szeroki świat”. Na uroczystości wręczenia statuetek autorzy nie pojawili się osobiście, bo od roku są w wyprawie dookoła świata, a statuetka powędrowała do rąk ojca właściciela bloga.

Blog- klapkikubota.wordpress.com prowadzony jest przez dwójkę miłośników podróżowania autostopem. Poznają nową obcą kulturę i zerkają na nią krytycznym okiem. Michał Kwiatkowski i Maja Szymańczak, nazywają siebie M&Msami, których celem jest „zwiedzenie ludzkich serc i dusz, posiłkując się lokalnymi produktami procesu fermentacji”. Konieczne w ich podróży dookoła świata są: klapki, naturalnie marki Kubota, aparat fotograficzny, namiot oraz obowiązkowo- dobry humor.
O czym zwycięzcy piszą na blogu?

Podobne artykuły:

Posted by kasiorex

Komentarze (0) Trackbacks (0)

Przepraszam, dodawanie komentarzy zablokowane.

Trackbacks are disabled.