Webart Mocne artykuły webowe

27lis/11Off

Moda na lumpeksy

Minęły czasy, kiedy sklepy z odzieżą używana kojarzyły się z wstydem i wyrachowaniem. Pamiętam, jak jeszcze 10 lat temu tuż pod drzwiami ciucholandu, spoglądałam ze strachem w oczach na lewo i prawo, czy aby na horyzoncie nie pojawiła się znajoma twarz, której grymas da mi do zrozumienia, że lumpeksy to „wiocha”, a chodzenie do nich jest foux pas. Po raz pierwszy do osiedlowego, śmierdzącego lumpeksu, zaciągnęła mnie koleżanka. Bez przekonania, ale zgodziłam się, z obawą co zastanę w środku.

Podczas mojej pierwszej wizyty w ciucholandzie, nie udało mi się ukryć zażenowania, jakie wywołał swąd używanych szmatek. Rozgardiasz panujący w środku, niepoukładane ciuszki, zgniecione w wielkich koszach, nieprzyjemna „baba” ważąca kosze pełne szmat… to wszystko mnie przerosło. Poddałam się, wybiegłam stamtąd. Kolejne namowy koleżanek na „szmateksowe” zakupy, zakończyły się sukcesem dopiero po kilku miesiącach prób. Z czasem czułam się tam bardziej swojsko i mogłam sobie pozwolić bez krępacji na małe wojaże.

Nastolatki przywiązują uwagę do tego, co inni uważają na ich temat. Uszczypliwe uwagi koleżanek na temat ubioru, to jedno z boleśniejszych wspomnień z lat szkolnych dla dojrzewającej małolaty. Dlatego każdy kiedyś unikał lumpeksów, nikt nie chciał być wytykany palcami. A jeśli już się takowy sklep odwiedziło, to z uczuciem wstydu i lęku przed kompromitacją, jaka wynikałaby z przyłapania nas na gorącym uczynku.

W dzisiejszych czasach, praktycznie każdy chociaż raz w życiu był w lumpeksie. Znikają czerstwe, szpetne sklepy wypełnione po brzegi brzydko pachnącymi ciuchami. W ich miejscach pojawiają się zadbane sklepy z modną odzieżą dla każdego. Wyposażenie, zapach, wygląd ciuchów przestał nas odstraszać. Chętnie nosimy ubrania z lumpeksu.

Lumpeksy stały się ogólnoświatową marką, która zapewnia klientom różnorodność ubrań i nie tylko. Zaczynając od dresów do biegania, ciuchów codziennych, skończywszy na eleganckich kreacjach, których nie powstydzimy się nawet na uroczystej kolacji przy świecach. Obok ciuchów, spotkamy tam oryginalne, mało zniszczone buty, modną biżuterię, pościel, koce, a nawet bieliznę.

Sklepy z odzieżą używaną odwiedzane są nie tylko ze względu na niskie ceny. Można tam dostać nietypowe, wyjątkowe rzeczy, jakich nie znajdziemy u naszych znajomych. Ludzie z zachwytem spoglądają na nasz strój, dziwiąc się, że ta piękna bluzeczka kosztowała tylko 2 zł! Nie każdy jednak ma potencjał polowania na unikaty. Ale jest to z pewnością zdolność do pozazdroszczenia.

Podobne artykuły:

Posted by kasiorex

Komentarze (0) Trackbacks (0)

Przepraszam, dodawanie komentarzy zablokowane.

Trackbacks are disabled.