Webart Mocne artykuły webowe

7lis/11Off

Po co nam psychoterapia

Dla zdecydowanej większości pacjentów początkowa wizyta u psychoterapeuty kojarzy się "niepewnie". W niniejszym wpisie zrobię wszystko by odpowiedzieć na pytanie dlaczego tak jest. Przecież psychoterapia to prawie taka sama dziedzina nauki jak kardiologia czy pediatria, aczkolwiek to właśnie do psychoterapeuty ludzie "boją" się chodzić. Czemu tak jest? Zapewne dlatego, że w naszej świadomości istnieją dziwne stereotypy, które wpajają nam, że do psychologa chodzą ludzie słabi.
Prawda jest jednak taka, że jakiejś części problemów nie da się rozwikłać samemu i tu z dobrą radą przychodzi psychoterapia, osobiście bardzo chwalę sobie takie zajęcia. Dla mnie pomocna okazała się terapia małżeńska, dzięki której uratowałam mój związek małżeński aczkolwiek znam osoby, dla których cudowna okazała się terapia uzależnień. Osoby te nie umiały uporać się samotnie z nałogiem a ta terapia rozwiązała ich problemy i w chwili obecnej ci ludzie są szczęśliwe.
Jak sama widzisz warto jest walczyć ze stereotypami, które są krzywdzące dla psychoterapii. Psychoterapia niewątpliwie bardzo pomaga ludziom w powrocie do znakomitej kondycji psychicznej. Terapia małżeńska czy terapia uzależnień to świetne zajęcia, które uratowały wiele związków. Przekonaj się na sobie, że takie zajęcia dadzą wam bardzo wiele.

Podobne artykuły:

Posted by lingosedeworked

Komentarze (0) Trackbacks (0)

Przepraszam, dodawanie komentarzy zablokowane.

Trackbacks are disabled.