Webart Mocne artykuły webowe

8gru/11Off

Poród w życiu kobiety

Czas porodu można podzielić na trzy okresy. W pierwszym okresie skurcze macicy rozciągają otwór który znajduje się w dolnej jej części, tj. ujście szyjki macicy. Dzięki temu dziecko przedostaje się do kanału rodnego. W drugim okresie dziecko przechodzi przez kanał rodny czyli pochwę. Po ukończeniu tego etapu dziecko jest już urodzone. W trzecim okresie porodu błony płodowe oraz łożysko zostają oddzielone od ściany macicy i wydalone na zewnątrz.

Coraz częściej kobiety wybierają poród poprzez cięcie cesarskie. Najczęstszą przyczyną takiego wyboru jest strach przed bólem związanym również z rutynowym nacinaniem krocza. Można odnieść wrażenie, że przyszłe mamy nie myślą o tym, że zabieg cesarskiego cięcia to ciężka operacja chirurgiczna i w konsekwencji jest bardziej bolesny niż poród naturalny. Po porodzie naturalnym, który przebiegał bez komplikacji matka jest w stanie sama wstać i szybko wraca do zdrowia. Przy cesarskim cięciu powrót do zdrowia zazwyczaj trwa tygodniami.

Każdym narodzinom towarzyszy stres. Tak było setki lat temu, jest tak do dzisiaj. Każda kobieta w ciąży niecierpliwi się na ten jeden moment, gdy gdy jej maleństwo przyjdzie na świat. Ciąża jest to jeden z najtrudniejszych okresów w życiu kobiety. Cieszy się tą myślą, ale również boi się tego momentu najbardziej na świecie. Opowiadania kobiet, że poród to wielogodzinne skurcze i ból wprost nie do zniesienia zazwyczaj nie napawają otuchą. Zarazem każda kobieta pamięta z telewizji programy, w których rodzące bohaterki wydawały z siebie nieludzkie dźwięki. Nic dziwnego, że poród kojarzy się z cierpieniem. Ale czy za każdym razem jest aż tak źle? Czy nie ma odpowiednich metod w tym konkretnym momencie pomóc rodzącej?

Podobne artykuły:

Posted by kasiorex

Komentarze (0) Trackbacks (0)

Przepraszam, dodawanie komentarzy zablokowane.

Trackbacks are disabled.