Webart Mocne artykuły webowe

13paź/11Off

Prace naziemne i stacje transformatorowe

Dzień z życia drogowca może obfitować w mnóstwo interesujących wydarzeń. Kiedy rozpoczynałem pracę w ekipie , wydawało mi się , że wszystko będzie bardzo łatwe . Z czasem okazało się , że moja dotychczasowa wiedza jest niewystarczająca. Bardzo pasjonowały mnie także stacje transformatorowe

Jako inżynier budowlany uczestniczyłem w pracach naziemnych, a trafiłem do spółki , która specjalizuje się w przewiertach pod drogami (np. przewierty pod drogami). Wtedy właśnie dało się poznać, że technika takich prac bardzo się zmieniła na przestrzeni ostatnich lat . Byłem bardzo zadowolony , że mogę się dowiedzieć i nauczyć współczesnych metod. Zawsze sobie wyobrażałem, że prowadzenie przewiertów pod drogami jest połączone z blokadą ruchu ulicznego oraz wierceniem w nawierzchniach jezdni. Mnóstwo razy zdarzało mi się wpieniać na wiecznie zastawione jezdnie , bo właśnie montowano nowe rurociągi w obrębie miasta.

Okazało się, że obecnie nie ma wspomnianych problemów , gdyż nowatorskie technologie pozwalają nieinwazyjnie wykonywać działania. W nowym miejscu pracy przyznałem się do braku wiedzy w tym zakresie, ale zdawałem sobie sprawę , że firma dba o dokształcanie pracowników, więc miałem szansę uzupełnienia braków. W trakcie szkolenia dowiedziałem się następnych ciekawych rzeczy. Obok opisanych pozytywów wykorzystywania przewiertów pod drogami należy jeszcze wymienić inne. Wśród nich wybija się bardzo przystępna cena wspomnianych usług. W związku z tym, iż nie jest potrzebna określona infrastruktura budowlana, bo nie są przeprowadzane naziemne odwierty, na przewierty drogowe mogą sobie pozwolić zarówno wielkie spółki, jak i osoby prywatne . Co więcej – w związku z naszym przystąpieniem do Unii Europejskiej bardzo ważne stało się dbanie o środowisko naturalne . Stosowanie przewiertów pod drogami minimalizuje niebezpieczeństwo naruszenia naturalnej strefy ziemi i można je stosować nieograniczenie do wykonania elektrycznych, gazowych, wodno-kanalizacyjnych a także telekomunikacyjnych instalacji. Moja spółka specjalizuje się w poziomych przewiertach pod drogami i aby przekonać inwestorów o jakości wykorzystywanej technologii daje 3-letnią gwarancję po skończeniu robót.

Byłem przekonany, że praca w ekipie budowlanej będzie obfitować w wielkie wyrwy a także frustrację kierowców. Tymczasem najnowsze techniki przewiertów pod drogami zminimalizowały ryzyko niezadowolenia klientów oraz mieszkańców sąsiedztwa , gdzie prowadzone są przewierty. A ja jestem bardzo kontent z nowej, absorbującej pracy.

Podobne artykuły:

Posted by lingosedeworked

Komentarze (0) Trackbacks (0)

Przepraszam, dodawanie komentarzy zablokowane.

Trackbacks are disabled.