Webart Mocne artykuły webowe

8sty/12Off

Praktyczne rady na zdanie matury z matematyki

Matura z matematyki jest obowiązkowa od całkiem niedawna. W zeszłym roku oblało ją około 25% maturzystów, w tym matematykę na poziomie podstawowym nie zdało około 21% wszystkich zdających – zatem co piąty maturzysta. Jest to zatrważające i wiele osób zastanawia się, jak będzie wyglądać sytuacja w kolejnym roku. Należy w takim razie zapoznać się z najważniejszymi poradami, które spowodują, że maturzysta będzie czuł się raźniej na egzaminie.
Uczęszczaj na korepetycje z matematyki.
Warto zapisać się na kurs maturalny mniej więcej pół roku przed maturą nie patrząc na swoją matematyczną wiedzę – dotyczy to zarazem humanistów jak i uczniów, którzy chcieliby zdawać na poziomie rozszerzonym. Nie jest ważne, czy zamierzasz studiować kierunek humanistyczny, czy zdecydujesz się na kierunek ścisły. Dzięki prawidłowemu uczeniu się do matury pod okiem doświadczonego korepetytora będziesz mógł uporządkować swoją wiedzę, która umożliwi otrzymanie wysokiego wyniku.
Staraj się uczyć systematycznie - to Twój klucz do sukcesu!
Pamiętaj, że nie tylko w szkole trzeba się uczyć – przynajmniej trzy razy w tygodniu poświęć godzinę przypomnienia materiału w zakresie liceum. Łatwo dojść do wniosku, że w przeciągu pół roku wyjdzie aż 80 godzin nauki – czyli tyle, ile trwa prawidłowo zorganizowany kurs przygotowujący do matury. Dobrym sposobem nauki będzie między innymi rozwiązywanie zadań z matematyki i analiza wzorów na podstawie prostych przykładów. Żeby mieć dobrze zrozumiany dany dział, trzeba poprawnie rozwiązać przynajmniej 15 zadań, począwszy od najłatwiejszych. Ważne, aby Twoje osobiste przygotowania były uzupełnieniem korepetycji.
Przeanalizuj dokładnie arkusz maturalny.
Nawet uczeń mający matematykę w małym palcu może stracić kilka cennych punktów na egzaminie, jeśli nie przeczyta instrukcji, która jest na pierwszej stronie arkusza. Do najpopularniejszych błędów możemy zaliczyć niepoprawne zaznaczenie odpowiedzi albo nieczytelny zapis w obliczeniach do zadań otwartych. Przeczytaj więc wnikliwie wszystkie podpunkty a także zorganizuj całą pracę w taki sposób, aby każdemu zadaniu zamkniętemu poświęcić nie więcej niż 3 minuty – jeśli nie masz pewności którą odpowiedź wybrać, omiń to zadanie i zajmij się następnym. Dokładne zapoznanie się z arkuszem maturalnym pozwoli Ci kupić kilka jakże cennych minut.
Naucz się korzystać z tablic matematycznych.
Jeszcze niedawno, gdy matematyka nie była obowiązkowym przedmiotem na maturze, uczeń miał obowiązek znać na pamięć wszystkie wzory, których potrzebował do rozwiązania danego zadania. Aktualnie maturzyści mają do dyspozycji tablice matematyczne z wybranymi wzorami, które mogą okazać się przydatne w zadaniach. Nie masz obowiązku w takim razie znać wzoru na pamięć, nie musisz również wiedzieć, w jaki sposób powstał – wszystko masz zawarte w tablicach matematycznych. Musisz tylko umiejętnie z nich korzystać.
Odetchnij dzień przed egzaminem.
Tego dnia nie ucz się i nie powtarzaj już jakiegokolwiek materiału. Pozwól na to, żeby Twój organizm nareszcie odetchnął i odpoczął – przejdź się na długi spacer, posłuchaj muzyki, weź wieczorem ciepłą kąpiel z aromatycznymi olejkami. Po prostu uwolnij swój umysł od stresu i wykorzystaj ten dzień na relaks – szczerze należy się Tobie po tak długim okresie wzmożonej nauki.
Wzięcie do serca opisanych wyżej rad powiększy Twoje prawdopodobieństwo na zdanie egzaminu maturalnego z matematyki. Nie zapomnij, aby poświęcić im dostatecznie dużo czasu i poważnie podchodzić do realizacji każdej z nich, a Twoje starania zostaną odpowiednio wycenione.
Powodzenia!

Podobne artykuły:

Posted by kasiorex

Komentarze (0) Trackbacks (0)

Przepraszam, dodawanie komentarzy zablokowane.

Trackbacks are disabled.