Webart Mocne artykuły webowe

9sty/12Off

Prawdziwe znaczenie pozycjonowania strony www

Od dłuższego czasu w mediach nieomal każdego dnia pojawia się wiadomość, że nadciąga największy od kilkunastu lat zastój gospodarczy i ekonomiczny. Oznacza to między innymi wzrost bezrobocia w naszym kraju. W związku z tym pożądane byłoby pomyśleć o tym, jakie zawody będą w najbliższej przyszłości zyskowne.

O brak pracy nie muszą niepokoić się osoby związane z specjalnością internetową. Projektowanie i pozycjonowanie stron www oraz e-marketing, to dziedziny, którymi interesanci są i nadal będą zainteresowani.

- Zajmuje się pozycjonowaniem stron internetowych od kilkunastu lat - opowiada pan Marek, który nie narzeka na brak pracy. - Swego czasu dziedzina ta była bardzo kiepsko znana w Polsce. Ludzie nie wiedzieli, czym jest pozycjonowanie. Nie zdawali sobie również sprawy z tego, że bez wypozycjonowania witryna internetowa, będzie praktycznie zbyteczna. Dlaczego? Zwłaszcza dlatego, że bardzo ciężko będzie ją znaleźć potencjalnym konsumentom w gąszczu internetu. Z czasem jednak społeczeństwo stało się bardziej wykształcone i teraz trudno znaleźć osoby, które nie wiedziałyby, na czym polega pozycjonowanie stron www. Od kilku lat wszyscy narzekają na to, że żyje im się coraz gorzej. Wielu moich kolegów zostało wyrzuconych z pracy i muszą pracować na własną rękę. Mnie natomiast żyje się niesłychanie dobrze, nie narzekam na brak pracy, wręcz przeciwnie, zastanawiam się nawet, czy nie mam jej za dużo. Od kilku miesięcy myślę o tym, aby zaangażować pracownika, który pomógłby mi wyrobić się ze wszystkimi zleceniami.

Jeśli ktoś znalazł się w sytuacji towarzyszy pana Marka, którzy zostali wywaleni z pracy, powinien pomyśleć o przekwalifikowaniu się, by powiększyć swoje szanse na rynku pracy. Taką decyzję podjął pan Zbigniew, który wiele lat pracował jako szewc, od kilku miesięcy jest tymczasem programistą.

- Do przekwalifikowania się namówiła mnie partnerka - tłumaczy pan Zbigniew. - Wiedziała, że moja pracownia, w której reperowałem buty niebawem splajtuje. Pracy było z dnia na dzień coraz mniej. Ludzie przestali reperować buty, ponieważ w obecnych czasach obuwie jest niesłychanie tanie i nie opłaca się inwestować w jego renowację. Lepiej jest po prostu kupić nową parę butów. Posłuchałem więc żony i zapisałem się na warsztaty z programowania. Szczerzę mówiąc nie wierzyłem w to, że w moim wieku czegokolwiek się nauczę. Ale okazało się, że kodowanie nie jest wcale takie trudne. Sądzę nawet, że to moje drugie powołanie. Z chęcią zabieram się do zadań, które deleguje mi pracodawca, bo muszę oznajmić, żę po skończeniu kursu nie miałem najmniejszego kłopotu ze znalezieniem pracy.

Podobne artykuły:

Posted by kasiorex

Komentarze (0) Trackbacks (0)

Przepraszam, dodawanie komentarzy zablokowane.

Trackbacks are disabled.