Webart Mocne artykuły webowe

6lis/11Off

Prostata – pytania i odpowiedzi

Choroba prostaty czyli gruczoł krokowy lub inaczej stercz to męski narząd o cechach zarówno mięśnia jak i gruczołu. W jego budowie rozróżniamy dwa płaty – prawy oraz lewy – złączone Węziną. Niekiedy występuje rónież płat środkowy. Kształt gruczołu krokowego czyli PROSTATA, można dokonać porównania do kasztana jadalnego czyli spłaszczonego stożka. Prostata otoczona jest torebką z mięśni gładkich (działających niezależnie od woli człowieka), które ściskają się w czasie ejakulacji.

U większości facetów po 50. roku życia dochodzi do przerostu prostaty. [W większości przypadków|Praktycznie} proces ten ma charakter bardzo łagodny i skala przerostu jest nieznaczna. Gruczoł krokowy powiększa się w przyspieszonym tempie dając widoczne i uciążliwe dolegliwości lecz jednak patogeneza tego procesu nie została w pełni ustalona. U większości mężczyzn chorujących na prostatę, pomaga medycyna naturalna.

W przypadkach łagodnego przerostu gruczołukrokowego istnieje możliwość stosowania kuracji farmakologicznej, której efektem powinno być ułtawienie w oddawaniu moczu oraz zniwelowanie dalszej choroby. W wielu przypadkach jest to rozwiązanie jedynie na jakiś czas lecz zawsze warto z niego skorzystać chociażby przez możliwie długi czas – jeśli efekty tego sposoby są zadowalające a uboczne działanie nie daje nam popalić.

Podobne artykuły:

Posted by lingosedeworked

Komentarze (0) Trackbacks (0)

Przepraszam, dodawanie komentarzy zablokowane.

Trackbacks are disabled.