Webart Mocne artykuły webowe

24lis/11Off

Royalty Free Music

Royalty free music jest to model licencjonowania form własności intelektualnej takiej jak np prawa autorskie kogoś kto stworzył jakiś utwór, lecz wówczas nie odprowadza się tak zwanych tantiem. Tantiema jest to umowna opłata dla posiadacza praw autorskich finansowych, której kwotę oblicza się procentowo, a uzyskiwana jest od użytkowników którzy odtworzyli informacje dzieło np utwory muzyczne, słuchowiska, filmy. Posiadaczami praw autorskich finansowych są zależnie od materiału jaki wykorzystaliśmy na przykład filmowcom, tłumaczom, kompozytorom, producentom albo organizacji zbiorowego administrowania prawami autorskimi lub prawami pokrewnymi. W Polsce na tę muzykę mówi się potocznie „muzyka bez opłat”. Klient takiej płyty nie musi uiszczać opłaty na rzecz organizacji zbiorowego administrowania prawami autorskimi taki jak STOART, Związek Producentów Audio-Video w skrócie ZPAV czy także Związek Autorów i Kompozytorów Scenicznych w skrócie Zaiks. Uzyskana od użytkowników opłata za użytkowanie działa jaki ma możliwość być na przykład odtworzenie utworu muzycznego służą organizacjom zbiorowego zarządzania prawami autorskimi tylko do opłacenia opłat, które zwie się tantiemami na rzecz posiadacza praw autorski finansowych.

Dzięki rozwojowi technice przedtem radia później różnego stylu odtwarzaczy kaset, odtwarzaczy płyt oraz dodatkowo dotychczasowych niedużych odtwarzaczy mp3 , a ponadto mp4 wbudowanych też w telefonach komórkowych posiadamy dostęp do muzyki przez całą dobę. Dzięki Internetowi nie musimy wychodzić z mieszkania, kupujemy płytę a ona do nas przychodzi. W muzyce znajdujemy ukojenie , a oprócz tego relaks, dlatego chętnie jej słuchamy ze 100% pewnością zapewne są gdzieś wszyscy ludzie którzy słuchają ją jedynie w radiu gdy jadą samochodem lub autobusem, ale to już ich problem, gdyż nie wiedzą co tracą. Prawie każdy z nas ma możliwość gustować w odmiennych rodzajach muzyki. Muzykę na pozór się słucha ale są wszyscy którzy ją dla nas tworzą. Nieraz robą to bezpłatnie a nie raz kupujemy ich płyty gdyż taki jest ich zawód. Warto to uszanować i kupić oryginalną płytę danego wykonawcy. Nie raz w historii tego świata muzyka towarzyszyła różnym grupom ideologicznym przykładem takiej współzależności jest ideologia ruchu punk oraz towarzysząca mu muzyka wywodząca się z rocka, punk rock. Z kolei odpowiedzą na punk rock była Nowa fala brytyjskiego heavy metalu z ang. New Wave of British Heavy Metal w skrócie NWOBHM, którymi przedstawicielami był przykładowo. Iron Maiden.

Muzyka znana jest od wieków na naszym świecie. Wykorzystywana jest wyjątkowo dla naszej rozrywki , a ponadto w różnego rodzaju obrzędach religijnych. Codziennie słuchamy jej w radiu, telewizji oraz dodatkowo z różnego typu odtwarzaczy muzycznych, również wykorzystywana jest filmach , a oprócz tego w audycjach radiowych. Muzyka do filmów posiada za zadanie uwypuklić daną chwilę, lub sytuacje w której znaleźli się bohaterowie i nadać jej odpowiednią atmosferę grozy, strachu lub też szczęścia. Muzykę można podzielić na wiele rodzajów np muzyka poważna, która znana jest już od dawien dawna oraz dodatkowo stosunkowo młode, bo znane zaledwie od kilkunastu lat np hip-hop, różnego typu style metalowe i rockowe , a ponadto reggae. Dzięki muzyce, po ciężkim dniu pracy lub edukacji możemy zrelaksować się słuchając ulubionych wykonawców. Muzyka urozmaica nam życie dzięki czemu nie raz gdy już nie mamy sił na nic, słuchając ulubionego utworu powraca nam chęć do życia i przybywa nam sił witalnych by dalej kontynuować swoją pracę. Czasem gdy jakiś artysta przybędzie do naszego ośrodki miejskie albo gdzieś niedaleko z chęcią wybieramy się na taki koncert by posłuchać muzyki granej na żywo , a oprócz tego aby rzecz jasna spostrzec tego człowieka którego tak często możemy zaobserwować w telewizji oraz na różnego typu portalach internetowych.

W sieci jest bardzo wiele sklepów online oferujących Royalty free music. Jeżeli jesteśmy zainteresowani zaopatrzeniem się w płyty oznaczone jako RFM rzecz jasna jest to skrót od nazwy Royalty free music. Korzystając z wyszukiwarki internetowej możemy odnaleźć całą masę tych sklepów wpisując na przykład takie zapytania jak: Royalty free music, stock music lub także production music. Muzyka taka jest bardzo przydatna w wielu projektach jakie posiadamy zamysł robić. Jeżeli chcemy nakręcić film krótkometrażowy albo jakiś filmik albo wyprodukować przekazy multimedialną które będą w późniejszym czasie będą wyświetlane i wykorzystywane publicznie to Royalty free music jest to strzał w tak zwaną dziesiątkę. Dzięki temu nikt nie zarzuci nam kradzieży praw autorskich albo bezprawne używanie utworów muzycznych. O ile w filmach, muzyka to rzecz jasna to nigdy do końca nie wiadomo czy używać jej w prezentacji multimedialnej czy również nie. Pokazy multimedialne posiadają to do siebie że w większości wypadków prezentują duże masy tekstu oraz wykresów no i oczywiście zdjęcie gdyż bez nich zostały by strasznie nudne.

Rozstrzygnięciem tego dylematu może stać się Royalty free music. Muzyka do prezentacji to w tym momencie jedno z zadań RFM. Dzięki tej muzyce przy odrobinie wprawy w projektowaniu pokazu multimedialnych możemy wytworzyć bardzo ciekawą mieszankę tekstu z muzyką czy też dźwiękami. Przez co nasza prezentacja nie pozwoli widzowi zasnąć tak jakby to miało miejsce przy samym tekście przez kilka wiele slajdów w naszej prezentacji multimedialnej. Tak więc gdy pracujemy nad prezentacją i chociaż posiadamy w niej kilka obrazków , które mogą zaciekawić odbiorcę to jednak również nie znaczy że nasza prezentacja nie będzie nudna, dlatego warto wyposażyć ją w muzykę poprzez co z pewnością będzie o kilka atrakcyjniejszą prezentacja czegoś niż gdyby tej muzyki nie zawierała. Warto mieć to na uwadze przy zaprojektowaniu prezentacji multimedialnej, żeby wypaść perfekcyjnie musimy ją urozmaicić żeby przyciągnąć uwagę widzów a nie utulić ich do spania.

Podobne artykuły:

Posted by lingosedeworked

Komentarze (0) Trackbacks (0)

Przepraszam, dodawanie komentarzy zablokowane.

Trackbacks are disabled.