Webart Mocne artykuły webowe

14paź/11Off

Wrestling

Wrestling jest możliwą opcją dla byłych ludzi sportu, z możliwością powrotu do aktywności fizycznej po kontuzji. Walkę w wrestlingu można wygrać na 5 różnych metod. Jeśli stawką walki jest pas mistrzowski, człowiek rzucający wyzwanie przejmie czempionat tylko wtedy, gdy wygra przez pinning (pin) albo submission.
Najczęściej wybieraną drogą do wygrania jest Pin. Polega na przytrzymaniu zawodnika na plecach do chwili, aż sędzia  odliczy do trzech, za każdym razem waląc dłonią w matę. Liczenie zwykle trwa 3 sekundy, ale całkowity czas jest zależny od sędziego – w przypadkach ustanawiania tzw. sędziów specjalnych (często preferujących jednego zawodnika), liczenie może być wydłużane lub przyspieszane.
Obecnie najważniejszą federacją wrestlingową jest WWE. Mniejszą popularnością cieszą się federacje Indys, czyli inaczej samodzielne. Oglądający zobaczy tam długie, interesujące z dobrym scenariuszem pojedynki, ale za to ograniczy się czas speechów oraz jakości wizualnej. Doceniana też jest federacja TNA , założona przez Amerykanina. W TNA pas mistrzowski mógł zmienić właściciela, w przypadku dyskwalifikacji lub doliczenia do 10 przez sędziującego.

Podobne artykuły:

Posted by lingosedeworked

Komentarze (0) Trackbacks (0)

Przepraszam, dodawanie komentarzy zablokowane.

Trackbacks are disabled.