Webart Mocne artykuły webowe

27lis/11Off

Z ostatniej chwili: Ćwiczenia – dysleksja – przeczytaj koniecznie.

Dysleksja to schorzenie, które jest wykrywane w coraz większej grupie dzieci. Niezmiernie ważne jest, aby rodzice nie ignorowali wstępnych trudności z pisaniem i czytaniem u najmłodszych. Jeśli nie mają one zdrowotnych kłopotów utrudniających normalną naukę, należy czym prędzej skontaktować się z pedagogiem szkolnym w tej sprawie. Wtedy wypisze on właściwe skierowanie do poradni specjalistycznej, w której zostanie zbadany poziom zaburzeń oraz ich cechy.

Z właściwą diagnozą rodzice mogą rozpocząć pracę z dzieckiem dyslektycznym. Jest to żmudny i długi proces, jednakże od jego prawidłowego wykonania zależy tak naprawdę dalsze życie dziecka.

W szczególności warto zakupić odpowiednie podręczniki o dysleksji. W księgarniach naukowych można wyszukać wiele pozycji, które traktują o metodach pracy z dziećmi, które mają dysleksję. Aby nie kupić mało wartościowych książek zaleca się sprawdzenie ich autorów – kim są, jakie mają sukcesy w pracy i czy ich renoma jest odpowiednia. Każdego razu osobny rozdział jest poświęcony praktycznym zadaniom na dysleksję, więc to właśnie jemu należy poświęcić najwięcej czasu, a porady wdrożyć w życie. Bardzo ważnym wskaźnikiem w ćwiczeniach dla dyslektyków jest to, aby polegały one na doskonaleniu funkcji uczestniczących w czynności czytania i pisania: wzrokowo-przestrzennych, słuchowo-językowych, motorycznych. W zestawie ćwiczeń do jednorazowego wykonania dla dyslektyka muszą znaleźć się różne ich warianty, rozwijające wszelkie powyższe funkcje. Równolegle z polepszaniem cech poznawczych trzeba polepszać umiejętności czytania: technikę i rozumienie czytanej treści oraz pisania: poprawność ortograficzną oraz wygląd graficzny.

Kiedy rodzice są już odpowiednio przygotowani do wspólnego wykonywania ćwiczeń dla dyslektyka, powinni wyszukać kilka metod na urozmaicenie tej pracy. Jak wiemy liczy się tutaj systematyczność i odpowiednie podejście do tematu. Internet może posłużyć jako nieocenione źródło wskazówek dla opiekunów. Próby radzenia sobie z dysleksją może się okazać idealną zabawą, a jak wiadomo wtedy nauka przynosi najlepsze wyniki. Ćwiczenia na dysleksję można odszukać w Internecie bez problemu – kolorowe, interesujące i zajmujące. Ważne, aby dziecko nie poczuło się niezmiernie szybko zniechęcone.

Jeśli dziecko ma dysleksję i robi w domu dużą liczbę ćwiczeń dla dyslektyka, trzeba również w szkole walczyć o odpowiednie traktowanie malucha. Potrzebuje ono o wiele więcej czasu niż jego rówieśnicy na wykonanie konkretnego zadania. Nauczyciele muszą to respektować i nie powinni w żadnym przypadku karcić za to dziecka. Ich właściwe podejście powinno mobilizować dzieci do dodatkowej pracy.

Podobne artykuły:

Posted by kasiorex

Komentarze (0) Trackbacks (0)

Przepraszam, dodawanie komentarzy zablokowane.

Trackbacks are disabled.