Webart Mocne artykuły webowe

13gru/11Off

Zabezpieczenia piwnic

Duży hałas, towarzyszący nam nieodłącznie na co dzień, staje się coraz większym problemem. Dopada nas wszędzie: na ulicy w pracy, wdziera się do do obiektów. Ustawicznie drażni nasz system nerwowy. Szczególnie wrażliwi ludzie czują się zmęczeni, nerwowo wyczerpani, co prowadzi do osłabienia, bólów głowy, bezsenności. Praca w takim hałasie prowadzi do ciągłego napięcia, rozstraja nerwowo, utrudnia skupienie uwagi.

Przyjmijmy, że budując system sygnalizacji alarmu posługujemy się młotem udarowym przewiercamy ściany a chwilę później zmuszeni jesteśmy podłączyć cienkie kable do delikatnej elektroniki i wdrożyć program użytkowy. W tym wypadku dobrze byłoby połączyć kilka grup zawodowych do przeprowadzania poszczególnych prac co wiązałoby się z dodatkowymi kosztami. Brak odporności na hałas może doprowadzić do spowodowania wypadku, czasami może uszkodzić słuch.

Bardzo dobrze, że nie jesteśmy wszyscy w jednakowym stopniu na hałas wrażliwi. Są ludzie, którzy nie mogą spać, gdy w pokoju gra radio, czy w okolicy uruchomi się system sygnalizacji alarmu innym natomiast zupełnie to nie przeszkadza. Dla jednych jest nie do wytrzymania warkot samochodów, autobusów, odgłosy narzędzi czy maszyn pracujących na budowach. Na przykład wiertarki czy młoty udarowe hałasujące przy pracach budowlanych takich jak napędy do bram instalacje elektryczne, wodno-kanalizacyjne itd. Pozostali znoszą dobrze hałas komunikacyjny, irytuje ich natomiast woda cieknąca z uszkodzonego kranu.

Badania umożliwiły wykazanie, że system nerwowy może być bardziej uwrażliwiony nawet na słabe, a stałe lub rytmicznie się powtarzające jak kapanie wody, szmer windy. Uczulenie na hałas zależy też w pewnym stopniu od wieku. Im więcej lat ma człowiek, tym hałas daje mu się bardziej we znaki.
Ustalono, że w obiektach mieszkalnych hałas nie powinien przekraczać 25-35 decybeli, nieco większy może być w pracy, w granicach 80-90 decybeli. Przykładowo gdy włączy się system alarmowy to moc jednego sygnalizatora wynosi 120 decybeli. I na nic tutaj najlepsze nawet izolacje akustyczne mieszkań, gdy kupimy prosty, najtańszy alarm do firmy który będzie ciągle hałasował.

Podobne artykuły:

Posted by kasiorex

Komentarze (0) Trackbacks (0)

Przepraszam, dodawanie komentarzy zablokowane.

Trackbacks are disabled.