Webart Mocne artykuły webowe

25lis/11Off

Znane oprogramowanie sklepów internetowych

Ilość sklepów online w Polsce oraz na świecie wzrasta w błyskawicznym tempie. Oczywiście nieodosobnione są też sytuacje, gdzie samo uruchamianie sklepu trwa dłużej niż jego późniejsze istnienie. Dzieje się tak z wielu powodów, na przykład brak porządnie przygotowanego biznes planu, niedobór wiedzy w zakresie prowadzenia sprzedaży internetowej, braku kapitału na marketing albo po prostu źle dobrana branża. Nie jest łatwo bowiem walczyć z masą sklepów z bielizną, komputerami albo książkami, czy też sprzedawać w internecie towary wymagające ukierunkowanej wiedzy, jak choćby projekty domów lub filtry do wody. Trafiają się też zdecydowanie mniej znane powody niepowodzeń, jak choćby nieodpowiednia aplikacja sklepu online.

Wybór aplikacji sklepu internetowego nie zalicza się do prostych decyzji. Na cały proces decyzyjny wpływa cała masa czynników. Podstawowa sprawa to wybór między rozwiązaniami SaaS i instalowanymi na wybranym przez siebie serwerze. Już tutaj mogą pojawić się pierwsze problemy, gdyż każdy z tych modeli ma zalety i wady. W przypadku niedużych firm, które nie zatrudniają ani jednego pracownika odpowiedzialnego za technologie informacyjnie i niekorzystających z tego typu usług outsourcingowych najprostszym rozwiązaniem jest uruchomienie sklepu internetowego działającego w formie usługi. Znaczącym plusem jest prędkość wdrożenia oraz brak konieczności dysponowania jakimikolwiek serwerami lub wiedzą technologiczną.

Kontynuacja artykułu na temat typów oprogramowania sklepów internetowych znajdziesz wkrótce na łamach tego serwisu internetowego. Zawarte będą w nim m.in. informacje na temat darmowej aplikacji sklepu internetowego, takiego jak GekoSale. Już teraz namawiamy do lektury.

Podobne artykuły:

Posted by Shmelcer

Komentarze (0) Trackbacks (0)

Przepraszam, dodawanie komentarzy zablokowane.

Trackbacks are disabled.